לייעוץ ורכישה חייגו 052-7870000
אחריות ושירות מקצועי 24/7

גלאי מתכות לזהב – מידע מקצועי

מה זה אומר גלאי זהב? האם כשאנו מחפשים זהב, נרצה לקנות גלאי זהב? האם גלאי מתכות שמוצא זהב מוצא גם מתכות אחרות? ובכלל איזה גלאי מתאים לדרישות שלנו?
כל התשובות לשאלות הללו ועוד במאמר שלפניכם. קריאת מאמר זה גם יחסוך לכם אלפי שקלים וגם ילמד אתכם דברים שבזכותם תוכלו להנות מהמכשיר שלכם הרבה יותר.

אז מאיפה מתחילים? בתחום גילוי המתכות יש כל כך הרבה מושגים ומילים חדשות שאנחנו לא מבינים בהם. פעמים רבות אני פוגש אנשים, שכבר שנים נהנים מתחביב גילוי המתכות ואף הם לא תמיד מבינים מושגים בתחום. לכן לעולם אל תרגישו לא נעים לשאול ולברר. הרצון שלי שבארץ התחביב של גילוי מתכות יהיה מקצועי, מהנה ומתקדם כך כולם ירויחו.

 

מה היתרונות של גלאי מתכות לזהב?

אחד מהמושגים שאנחנו שומעים הרבה הוא -גלאי מתכות לזהב!!! נשמע נהדר ומגרה, הרי מי קונה גלאי מתכות ולא מחפש זהב? כולם רוצים למצוא זהב. הרבה מהמחפשים גם מוצאים זהב. זהב אומנם נדיר אבל עדיין הוא קיים ואי אפשר לדעת מה ימצא מכשיר טוב בעזרת מזל מהאדמה. בגלל שכולם מחפשים זהב, גם רוצים מכשיר שמתמחה בזהב. הבעיה היא שזהב אינו מתכת שונה משאר המתכות, לפחות לא לגלאי.

גלאי מתכות לא יכול למצוא זהב יותר טוב ממה שהוא ימצא כסף, נחושת או אפילו ברזל. אם כך למה יש גלאי מתכות לזהב? ובכן כשאתם רואים גלאי מתכות לזהב, דעו לכם שכוונת היצרן היא לזהב טבעי שנמצא במדבריות ברחבי העולם, בנחלים כמו באוסטרליה, אריזונה, אלסקה ואירופה. ומה מיוחד בשהב טבעי? מה הוא שונה מזהב שאדם עיצב אותו לתכשיט או מטבע? זהב טבעי נמצא באדמה לרוב בגרגירים מאוד קטנים, לפעמים פחות מגרם לגרגיר. גרגירים אלו קשים מאוד לזיהוי על ידי גלאי מתכות רגיל.

אם תעשו ניסוי עם גלאי מתכות קחו חתיכת זהב במשקל של גרם פחות או יותר, הפעילו מכשיר לגילוי מתכות רגיל או אפילו יקר, מכשיר מיוחד ושימו את הגרגיר צמוד לצלחת הגלאי -תתפלאו לראות שהגלאי מתכות שלכם לא יזהה את הגרגיר. אז מה בעצם קורה פה? למה גלאי טוב לא מוצא גרגיר קטן? ובכן שימו לב! בשביל שגלאי מתכות רגיל יעבוד בצורה הנוחה לכם הוא צריך להיות רגיש במידה נכונה לחיפוש שלכם.לדוגמא קניתם גלאי מתכות יקר לחיפוש עתיקות או לחיפוש בחוף הים.

 

כיצד גלאי מתכות לזהב פועל בשטח?

אתם יוצאים איתו לשטח ומיד בהפעלת המכשיר יש ציפצוף!!! איזה כיף יש מציאה אני בדרך! כלל הדברים הראשונים הם הטובים ביותר. מתחילים לחפור ולא מוצאים כלום, מוציאים פין פוינטר שקניתם ולאחר 5 דק של חיפוש ופישפוש באדמה פתאום אתם מוצאים חלק קטן מראש של מסמר, רבע מהראש של המסמר כזה ששוקל גרם! טוב אתם שמחים ואומרים לעצמכם וואו מכשיר טוב לא מפספס כלום, אתם מאושרים וממשיכים את החיפוש. מיד יש עוד ציפצוף, שוב אתם מאושרים אבל טיפה נזהרים. חפירה פוינטר 5 דק ושוב חוט ברזל דקיק, גם הוא שוקל פחות מגרם,עכשיו אתם כבר תהיו טיפה מודאגים ותתחילו לחשוב מה עשיתם לא נכון, ואז תיכנסו להגדרות המכשיר ותורידו טיפה כח, תעלו את ההפרדה ותמשיכו לחפש. מהר מאוד הציפצוף חוזר על עצמו גם המציאה דיי זהה -איזה גרם של מתכת. עכשיו כל אחד יבין שהוא בבעיה כי המכשיר שהוא קנה לא טוב. הרי אי אפשר ללכת בשטח וכל שניה לחפור בשביל גרם של מתכת שנמצאת בשטח. אבל רגע למה שימכרו מכשיר כזה רגיש וחזק מי צריך מכשיר כזה? ובכן יש מקומות בעולם שאין בהם פסולת, שאנשים לא חיים שם וכל מתכת שיש באדמה היא מתכת טבעית. על כן, אדם שילך שם ירצה לזהות מתכת בכל גודל ובכול משקל. וכשאותו מחפש יתכופף, לרוב ימצא זהב כי הרי ברזל היה מחליד ונעלם וזהב נשאר תמיד. רק חשוב להבין שמכשירים לזהב ככל שהם יהיו יקרים יותר כך הם יהיו חזקים ורגישים הרבה יותר. אפילו מכשירים מקצועיים מאוד יהיו ללא יכולת הפרדה בכלל, שזה מכשיר שממש לא ניתן לעבוד איתו בארץ. אני אצרף לכם רשימה של מכשירים נפוצים שנמכרים בארץ והשימוש בהם ממש לא טוב לצרכים של הרוכש. המכירה שלהם פשוט לא נכונה ונעשת בצורה לא אמינה ולא מקצועית כלל.

 

מהם הגלאי מתכות המומלצים ביותר לזהב?

אחד מהמכשירים הנמכרים והפחות מתאימים לארץ, ה- ATX של חברת GARRETT מכשיר לזהב שאינו מתאים לארץ.
מכשיר נוסף זול יותר הוא ה- ATGOLD גם הוא של חברת GARRETT עם מכשיר זה עוד ניתן לעבוד אך לא יספק את המטרה.
עוד מכשיר GOLDEN KING של חברת NOKTA DETECTORS .
מכשיר נוסף הינו GPX 5000 או 4500 או 4800 של חברת MINELAB.

כל המכשירים הללו ובכלל כל מכשיר שמצטרף אליו השם גולד gold ,לרוב לא ישרת אתכם אלא אם רשם היצרן שזה מכשיר לא רק לזהב אלה גם לעתיקות.
דוגמא למכשיר כזה הינו GOLDEN SENS של חברת NOKTA
או מכשיר שנקרא VISTA GOLD, שזה אחד המכשירים הטובים שיש, אך הוא מתאים רק למי שיודע לאפס מכשיר בצורה מקצועית.

עד כאן ההסבר, מקווה מאוד שלמדתם.
לכל שאלה אני פה לשרותכם!

פוסטים קשורים

גלאי מתכות להשכרה
גלאי מתכות מתנה לנוער

מחפשים מתנה לנער או נערה? גלאי מתכות יכולה להיות המתנה הטובה ביותר. גלאי מתכות זה

10 גלאי המתכות הטובים ביותר לשנת 2021
10 גלאי מתכות הטובים ביותר לשנת 2021

במקום ה-10 גלאי מתכות nokta invenio pro גלאי המתכות שעדיין ניכנס לרשימה שלנו הוא גלאי

גלאי מתכות להשכרה
גלאי מתכות להשכרה

נפלה לכם טבעת זהב בחוף הים? אבדה לכם שרשרת בדשא? הביאו לכם מפת אוצר ואתם צריכים

תיקון גלאי מתכות

"איתן גלאים" מספקים את גלאי המתכות הטובים ביותר בעולם. כחלק מהשרות הרחב שלנו בתחום

גלאי המתכות הטובים בעולם לשנת 2019
10 גלאי המתכות הטובים ביותר לשנת 2019

TOP 10 איתן גלאים המומחים לגלאי מתכות, חקר ובדק עבורכם מהם 10 גלאי המתכות

מה צריך לדעת לפני רכישת גלאי מתכות?
גלאי מתכות, דברים שצריכים לדעת לפני הרכישה

לאחר שהחלטתם לקנות גלאי מתכות, ניצבות בפניכם ההחלטות, איזה גלאי מתכות כדאי לרכוש ואיפה

איך פועל גלאי מתכות?

אז איך עובד גלאי מתכות? גלאי מתכות הומצא על ידי אלכסנדר גרהם בל בשנת

חיפוש עתיקות בארץ ישראל

ארץ ישראל מעניינת מאוד, אפשר להגיד שרוב העולם שלנו התחיל ממנה או התפתח בה

למה לקנות גלאי מתכות באיתן גלאים?
איפה קונים גלאי מתכות בארץ?

לזה יש תשובה אחת ברורה וחד משמעית, אבל לפני שנגיע אליה ננסה להבין אותה.

למה לקנות גלאי מתכות באיתן גלאים?
למה לקנות גלאי מתכות באיתן גלאים?

אתם מתעניינים בתחביב מחפשים לקנות גלאי ולא יודעים איפה בוא נדבר אל האפשרויות שלכם

איפה קונים גלאי מתכות בארץ?
המדריך לרכישת גלאי מתכות

איך קונים גלאי מתכות? התשובה ברורה נכנסים לאתר לחנות בוחרים ומחר זה אצלכם כל

WhatsApp chat